https //goo.gl/maps/6kSFCMTXZU82

Statystyki łapy

Statystyki

Statystyki makroekonomiczne mówią wiele o stanie naszej gospodarki, tymczasem wskaźniki finansowe zezwalają nam przewidywać plony i weryfikować sytuację firm a także spółek giełdowych. To nie tylko wymagane, podstawowe dane, ale i dogłębne źródło wiedzy. Ciężko byłoby zorientować się w sytuacji danego podmiotu, przy założeniu, że nie dysponujemy przydatnymi informacji. Informacje muszą być starannie nagromadzane, gromadzone i powinny służyć informacją mianowanym do tego ludziom. Rzecz jasna statystyki to nie wszystko, lecz niejednokrotnie – niesłychanie dużo. To zarówno informacja, jak i wskazanie, ułatwiające inwestorom podejmowanie decyzji i błyskawiczne przemieszczanie się w temacie.
Im bardziej klarowne a w dodatku lepiej obrobione są dane, które odczytujemy i z których na co dzień użytkujemy, tym efektywniejsza jest nasza praca a także o wiele mniej czasu marnujemy na dodatkowe wątki, analizę zagadnień a także obiekcje. Różne wskaźniki płynności, zadłużenia, skuteczności obracania funduszem, dochodowości i inne to istotna podstawa i baza dla pracy analityków, finansistów a przy tym ekonomistów. Użytkowanie ze statystyk to codzienność, a właściwe ich opracowywanie to również aktualny aspekt działania firmy a także niezbędny element towarzyszący prowadzonej działalności.
Co zdołamy zdziałać, by usprawnić statystyki? To jedno z częstszych pytań zadawanych sobie przez dyrektorów działów różnorodnych firm. Oczywiście nie rozchodzi się jedynie o lepszy wygląd słupków, ale o przełożenie na praktyczne funkcjonowanie, dochody, zyski, inwestycje i tak dalej. Nie leczymy liczb oraz cyferek, a problemy i bariery, których eliminacja udoskonali działalność firmy i ułatwi jej szybszy rozkwit.
Można teoretycznie olewać znaczenie statystyk w wielu dziedzinach życia, niemniej jednak w rutynie nie wydaje się to roztropnym stanowiskiem, w szczególności w wypadku zagadnień ekonomicznych oraz biznesowych, strategicznych – związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Statystyki powinny służyć nam pomocą i uproszczeniem, a nie być detalem utrudniającym nasze życie i dostarczającym jedynie dodatkowej pracy. W szczególności dlatego tak ważna jest ich wysoka jakość, czyli poprawność a także właściwa wartość.
profesor Robert Travis